Ankara / Türkiye
0312 666 05 10 - 0532 499 24 84

Ostim Arçelik Klima

Ostim Arçelik Klima

Ostim Arçelik Klima 

                Ostim Arçelik klima servisi olarak, Arçelik klima markasının bakım, montaj, yer değişimi, gaz dolumu, arıza ve tamirlerini yapıyoruz. Model olarak Vrf tipi klimalar, Duvar tipi klimalar, Salon Tipi Klimalar, Tavan tipi Klimaların Kaset tipi Klimaların. Etimesgut’ta Arçelik Markası en iyi teknik servisliği yapan firmalardan bir tanesiyiz. Misyonumuz hizmette kalite, uygun fiyat, güvenilirlik, hızlı ve garantili servis amacıyla en iyi hizmeti sunmaktayız. Arçelik marka değeri ile piyasadaki en iyi firmalardan bir tanesidir. Marka olarak çok fazla kullanıcı sahip olmasından dolayı siz değerli müşterilerimize Ostim Arçelik Klima Servis olarak en hızlı servis vermek amacıyla çalışmaktayız. Siz değerli müşterilerimizin en iyi hizmeti en uygun fiyata alması için çalışmaktayız.                      

                Servisimiz de alanında eğitimli, günün getirdiği en iyi teknolojik ekipmanlarıyla kullanan profesyonel ekiplerimizle klima konusunda genel bakım, periyodik bakım montaj, söküm- takım, yer değişimi arıza ve tamir konusunda hizmet vermeyiz.

İşçilik ve Garanti

                Kullandığınız parçalar orijinal yedek olmakla birlikte en uygun fiyatlarla değişim yapmaktayız. Yaptığımız parça değişimleri 1 yıl garantilidir. Bakımlar servisimizden kaynaklı olan problemlerde ise ücretsiz tekrar servis vermekteyiz. Ostim hizmet veren klima bakım servisi ayrıcalığını yaşamak için günün 24 saati aşağıdaki web sitemizi ziyaret edebilir, randevu ve bilgi alabilirsiniz ya da hafta içi veya hafta sonu 09:00–22:00 arası irtibat numaralarımızdan servis taleplerinizi iletebilirsiniz.

 Ostim Arçelik klima servisi

  Ostim Arçelik klima servisi

Ostim Arçelik Klima Bakımı

            Ostim ArçelikKlima bakımı nasıl yapılır? Klima bakımında neler yapılıyor? Klima bakım fiyatları? Klima bakımı Neden önemlidir? Klima Bakımı Ne zaman yapılmalı? Müşteri olarak akla gelebilecek tüm sorularınız sizin için açıkladık.

Klima sözcüğü dilimize Fransızcadan geçmiştir. Açıklaması ise kapalı bir ortamın  ( oda, iş yeri ve benzeri) oda hava sıcaklığının mevsim göre yazın soğutmasını kışın ısıtmasını sağlayan bir cihazdır. Klima iç ünite ve dış üniteden oluşur. Bunlar bakır borular ile bir birlerine bağlanır. Gaz, kompresör, iletişim kabloları, fan, evaparatör bir bütün olarak ısıtma ve soğutma yapar.

Yanlış olan bir bilgiyi düzeltmek gerekirse sadece eski pencere tip klimalar hariç hiçbir klima dışardaki havayı içeri almaz ya da dışardaki havayı içeri taşımaz. Kullanım mantığı olarak cihaz dışarıdaki havayı içeri almaz. İçerdeki havayı da dışarı vermez. Klimalar basit olarak anlatmak gerekirse, oda da bulunanhavayı evaparatör içerisinden geçerek ısıtma veya soğutma yaptığını söyleyebilir.

Bu sebepten dolayı ortamda bulunan toz, bakteri vb. klimaların öncelik toz filtrelerine oradan da evaparatör üzerine yapışarak, ayrıca kros fan üzerine yapışarak kirlenmesine neden olmaktadır. Bu durumda cihazın ölümcül olacak bakteri ( lejyoner ) üretmesine cihazın performansının düşmesi neden olmaktadır. Klima bakımı tüm bu olumsuzlukları gidermek için özel kimyasal ilaçla temizlenmesidir. Klima Bakımı videomuzu İzlemek için Tıklayınız

Ostim Arçelik Klima Bakımı Fiyatları / Ücretleri

            Klima Bakım fiyat / ücretleri konusunda klimanın markasına göre değişmese de tipi göre farklılık göstermektedir. Klima Bakımı yaptığımız klima tipleri

 • Duvar tipi Klima Bakım fiyat ve ücretleri
 • Salon tipi  Klima Bakım fiyat ve ücretleri
 • Yer ve Tavan Klima Bakım fiyat ve ücretleri
 • Kaset tipi Klima Bakım fiyat ve ücretleri
 • Split Klima Bakım fiyat ve ücretleri

Ostim Arçelik Klima Bakım fiyatları olarak en uygun fiyat en kaliteli hizmet vermekteyiz çaba göstermekteyiz. Ankara klima servisi olarak, güvenliğinizi riske atmayınız düzenli olarak klimanızın temizliğini yaptırmayı ihmal etmemelisiniz. Ankara klima bakım servisi olarak en iyi hizmeti en uygun fiyata anlaşımız ile klima bakımlarını uygun fiyatlara yapıyoruz.

Ankara genelinde hizmet veren klima bakımı servisi ayrıcalığını yaşamak için günün 24 saati aşağıdaki web sitemizden randevu ve bilgi alabilirsiniz ya da hafta içi veya hafta sonu 09:00–22:00 arası irtibat numaramızdan servis taleplerinizi iletebilirsiniz.

Ostim Arçelik Klima Montajı

Ostim Arçelik Klima montajı Ankara da son zamanlarda artan klima montaj talebi artmaktadır. Servisimiz klima montaj konusunda profesyonel, hızlı, ekonomik ve garantili hizmet sunmaktayız. Ayrıca siz değerli müşterilerimiz için klima montajı konusunda akla gelebilecek soruları sizin için sıralayıp açıklamasını da yapıyoruz.

 • Klima montaj öncesinde hazırlık
 • Klima montajında dikkat edilmesi gerekenler
 • Klima montajında kullanılan/ gerekli malzemeler
 • Klima montajı nasıl yapılır?
 • İnverter klima montajı nasıl yapılır?
 • İkinci el klima montajı nasıl yapılır?
 • Klima montajı için elektrik tesisatı
 • Klima montajı ne kadar sürer
 • Klima montajı ne kadar
 • Klima montaj fiyatları
 • Klima montajı vakumlama

Klima montaj konusunda soruları sıraladıktan sonra servis olarak belirtmemiz gerek hususlardan bir tanesi öncelikle montaj konusunda profesyonel yardım almanız. Klima montaj basit gibi görünse de yanlış yapılan bir montaj maddi anlamda ciddi sorunlara neden olabilmektedir. Servis olarak klima montaj yaptığımız montaj çeşitleri sıralama gerekirse

 • Dış ünite yer değişimi
 • İç ünite yer değişimi
 • Salon tipi klima montaj
 • Kaset tipi klima montaj
 • Yer ve Tava tipi Klima montajı
 • Split ( duvar ) tipi klima montaj
 • Kanal Tipi Klima Montaj
 • Vrf ve Çiller tipi Klima Montajı

Çoğu klima markaları sattıkları ürünlerde ücretsiz montaj hizmeti vermektedir.  Bu noktada yapılması gerekenlerden ilk başta bilinçli bir müşteri olmaktan geçmektedir. Klima montajı Konusunda Video İzlemek İçin Tıklayınız

Ostim Arçelik Klima Montaj Fiyatları / Klima montajı Ne Kadar

Klima monta fiyatları klimanın montaj tipine, büyüklüğüne göre değişiklik göstermektedir. Klimanı büyüklükleri yani btu olarak adlandırılan durma göre işçilik ücreti klimanın kullanılan malzemelerin de değişmesi gerektiğinden dolayı farklılık göstermektedir.

Model,  Klima Duvar Tipi klima montajı- Split Klima Montajı – Tavan Tipi klima montajı – Yer Tipi klima montajı – Asma Tavan Tipleri klima montajı – Salon Tipleri klima montajı – Kanallı Tipler klima montajı – Mobil taşınabilir Tip Klimaların klima montajını, garantili olarak yapmaktayız. Btu  olarak 7000 btu, 9000 btu, 12000 btu 18000 btu ,24000 btu,48000 btu. Klima Montaj fiyatları olarak en uygun fiyat en kaliteli hizmet vermekteyiz çaba göstermekteyiz. Klima montaj fiyatlarımız klima modeline göre değişmektedir.

Teknik servis firması olarak Ankara’nın tüm ilçe ve semtlerine hizmet  veren firmamız klima montaj, klima sökme, klima takma, klima yer değiştirme işlerinizde  klima montaj firması olarak hizmetlerimiz; klima montaj ankara , Klima montaj servisi, klima montajı, , klima sökme ücreti, demontaj fiyatı, sökme takma ücreti, klima demontaj ücreti, Klima Montaj Fiyatları hakkında detaylı bilgi için lütfen iletişime geçiniz.

Ankara genelinde hizmet veren  klima montaj servisi ayrıcalığını yaşamak için günün 24 saati aşağıdaki web sitemizden randevu ve bilgi alabilirsiniz ya da hafta içi veya hafta sonu 09:00–22:00 arası irtibat numaramızdan servis taleplerinizi iletebilirsiniz.

Ostim Arçelik Klima Sökümü

                Ostim Arçelik klima servisi, klima sökümü de klima montajı gibi dikkat edilmesi gerekmektedir. Yanlış bir klima sökümü insanların maddi açıdan kayıplara neden olabilmektedir. Klima dış ünite ve iç üniteden oluşmaktadır. Bunları bir birine bağlayan bakır boru ve elektrik bağlantıları vardır. Klima da ısıtma ve soğumayı kompresör yardımıyla sağlayan klimanın çeşidine göre r22 veya r 410 gaz vardır. Klima sökülürken gaz toplanabilir ve ayrıca bakır borular sökülüp tekrar kullana bilinir. Klima kullanıcılarının bunlara tekrardan para vermemesi için klima sökülürken servisimizden yardım alabilirsiniz.  Klima sökülürken dikkat edilmesi gereke hususları klima söküm bölümün de daha detaylı inceleye bilirsiniz İsterseniz de Linki tıklamanız yeterlidir.

Ostim Arçelik Klima Söküm Fiyatları

Ostim Arçelik Klima Servisi, Klima söküm fiyatları konusunda siz değerli müşterilerimize iyi hizmeti en uygun fiyatlara sunmak misyonumuz gerçekleştirme için çalışmaktayız. Klima söküm fiyatlarımız yukarda saydığımız söküm tipine göre değişmektedir. Ayrıca belirtmek gerekirse klima sökümleri kendi aralarında bile fiyatları değişebilmektedir.

                Klimalar boyut olarak farklılık göstermektedir. Özelikle taşınabilirlik açısından  yaygın olarak kullanılan duvar tipi klima ve salon tipi klimalar  7000 btu, 9000 btu, 12000 btu 18000 btu ,24000 btu,48000 btu olarak isimlendirilir. Btu olarak adlandırılan bu klimaların fiyatları da kendi içerisinde fiyat olarak fark etmektedir. 

Ostim Arçelik klima servisi ,Teknik servis firması olarak Ankara’nın tüm ilçe ve semtlerine hizmet veren firmamız Klima söküm Fiyatları hakkında detaylı bilgi için lütfen iletişime geçiniz. Ankara genelinde hizmet veren  klima montaj servisi ayrıcalığını yaşamak için günün 24 saati aşağıdaki web sitemizden randevu ve bilgi alabilirsiniz ya da hafta içi veya hafta sonu 09:00–22:00 arası irtibat numaramızdan servis ve bilgi taleplerinizi iletebilirsiniz.

Ostim Arçelik Klima Tamiri

                Ostim Arçelik klima servisi olarak Klima yapısı itibariyle karışık bir yapıya sahip bir sistemdir. Özellikle ısıtma ve soğutma ihtiyacını karşılamak için insanların tercih ettiği cihazlardan bir tanesidir. İhtiyaç duymanız durumunda klima konusunda profesyonel olan ekibimiz klimanızın arızası durumunda, sizlere neden kaynaklandığını ve hangi parçanın değişmesi gerektiği konunda bilgilendirecektir. Klima tamiri kullandığımız yedek parçalar klimanın orijinal yedek parçasıdır. Ostim Arçelik klima servisi olarak Servimiz Tarafından 1 Yıl Garantilidir. Yapılan değişimden sonra klima eski performansına ulaşacaktır.  Klima da muhtemel olarak çıkabilecek sorunlar

 • Kart Tamiri
 • Kompresör tamiri
 • Kros fan tamiri
 • Semratin tamiri
 • Boru Tamiri
 • Gaz Dolumu
 • Dış fan tamiri
 • Kapasitör
 • Boru Sensörü
 • Ortam sensörü

Ostim Arçelik Klima Tamiri Fiyatları

Klima tamirlerini en uygun fiyat en kaliteli hizmet vermekteyiz çaba göstermekteyiz. Klima tamirlerimiz parça ve markaya göre değişiklik göstermektedir.

Ostim Arçelik klima servisi olarak, klima bakım servisi olarak en iyi hizmeti en uygun fiyata anlaşımız ile klima bakımlarını her bütçeye uygun şekilde yapıyoruz. Ankara genelinde hizmet veren  klima bakım servisi ayrıcalığını yaşamak için günün 24 saati aşağıdaki web sitemizden randevu ve bilgi alabilirsiniz ya da hafta içi veya hafta sonu 09:00–22:00 arası irtibat numaramızdan servis taleplerinizi iletebilirsiniz.

Ostim Arçelik Klima Gaz Dolumu

                Ostim Arçelik klima servisi, Klimalar ısıtma ve soğutma işlemini tamamen gaz ile alakalıdır. Gaz cihazın en önemli parçalarından sayabilmekteyiz. Sıfır fabrikadan çıkan klimalarda gaz dış ünitede toplanıp montaj bittikten sonra klimaların gaz vanaları açılarak gazı salınır. Özellikle klimam çalışıyor fakat ısıma veya soğutmuyor gibi problemlerde genellikle klimalar gaz problemi olmaktadır. Bu gazın olmamasının bir çok etmeni vardır. Bunları sıralamak gerekirse

 • Gaz borusunun delinmiş olması
 • Montaj sırasında bağlantılarının tam anlamıyla iyi sıkılmamasından
 • Klimanın iç ünite veya dış ünitesinde bulunan her hangi bir yerin delinmesinden kaynaklı olabilmektedir

Klima gazın cihaz sökülecekse gazı toplanabilmektedir. İşin ehli olmayan insanlardan kaynaklı olarak klimanın gazını kaçırmaktalar veya borusu kesmektedirler. Servis olarak klimanızın tüm bu sorunlardan kaynaklı olan problemlerde sizlere en uygun fiyatlara yardımcı olmaktayız. Ostim Arçelik klima servisi olarak tüm bunları büyük titizlikle yapmaktayız.

Ostim Arçelik Klima Gaz Dolum Fiyatları

Ostim Arçelik klima servisi, Klimalar daha önce montaj ve diğer konularla da bahsettiğimiz gibi klimaların marka ve modellerine göre değişiklik gösterebilmektedir. Klimanın btu suna göre klimalar çeşit olarak r22,r410 veya r32 gaz kullanmaktadır. Bu gazlar klimanın soğutma kapasitesi göre değişmektedir. Örnek vermek gerekirse 12000 btu bir klima ortalama olarak 1 kg gaz kullanmaktadır. Ama 48000 bin btu bir klima 3-4 kg gaz kullanabilmektedir. Bu durumda fiyat olarak fark edebilmektedir.

Ostim Arçelik Klima Kart Tamiri

                Ostim Arçelik Klima Servisi, klimalar eski nesil r22 gaz kullanan cihazlar genellikle tek kart kullanmakta bu da iç ünitede bulunmaktadır. Yeni nesil inverter dediğimiz R410 gaz kullanan cihazlar. Hem dış ünitede ve hem de iç ünitede kart bulunmaktadır.

Ostim Arçelik Klima Kart Tamir Fiyatları

                Ostim Arçelik klima servisi olarak, Klima kart fiyatlarımız cihazın özelliklerine göre eski sistem ya da yeni sistem inverter olup olmamasına göre değişmektedir. Klimaların kart ücretleri klimaların markasına göre de değişmektedir. Kullandığımız parçalar orijinal yedek parça olup, Yaptığımız kart tamirleri veya sıfır ürünler 1 yıl servisimiz tarafından garantimiz altındadır.

Ostim Arçelik Klima Fiyatları

               Klima Fiyatları klimanın modeline ve markasına göre değişiklik göstermektedir. Burada en çok dikkat edilmesi gerekenlerden bir tanesi cihazın kullanımıdır. Klima konusunda daha detay bilgi alabileceğiz sayfalarımız. Tıklayınız . Tıklayınız.

 

Yorum yapılmamış

Yorumunuzu ekleyin

Call Now ButtonŞimdi Ara