Ankara / Türkiye
0312 666 05 10 - 0553 166 07 27

Klima Temizleme

Bakım & Montaj & Tamir & Arıza & Kart Tamir & Gaz Dolumu

Klima Temizleme

Klima temizleme öncelikle çok fazla dikkat edilecek bir konudur. Özellikle son zamanlarda mevsimsel değişmelerle birlikte kullanımı evde ve iş yerlerin de çok fazla artmıştır. Klima Bakımı, Isıtma ve soğutma için tercih edilen klimalar kullanımla birlikte yapılması gereken cihazlardır. Klima temizlenmesi, enerji tasarrufu, hastalılardan korunma, daha iyi performans almanızı sağlar.

Klima temizleme işlemi yapılan cihazlar öncelikli olarak verimli çalışırlar. Bu nedenle enerji tasarrufu yapmaktadır. Bu sayede klimanın çalıştırma maliyetleri düşmektedir. Klima Temizlenmesi yapılmayan cihazlar beslendikleri elektrik hattan çok fazla elektik çektiği için tesisat arızları neden olabilmektedir.

Klima temizleme işlemi yapılmayan cihazlar drenaj hattının tıkanmasa neden olur. Su sızıntıları masraflı tadilat, tamirat yapmanızı neden olabilmektedir. Ayrıca temizlenmesi yapılmayan cihazlarda yeterince hava sirkülasyonu onladığı için sizi hasta edecek alerjik ve ölümcül olan lejyoner hastalığına denen olabilmektedir. Klima Temizleme ile İlgili videomuzun izlemebilirsiniz. İzlemek İçin Klima Temizleme

doğru klima filtre temizleme nasıl yapılır
klima temizleme

Klima Temizliği

Klima temizliği basit gibi görünse de dikkat ve ustalık gerektiren bir işlemdir. Evde klima temizliği yapan klima sahipleri klimalara ciddi zararlar verebilmektedir. Klima temizliği işinin ehli profesyonel firmalar tarafından yapılması gerekmektedir.

Servis olarak tecrübelerimiz dayanarak belirtmeliyiz ki evde ozan ve benzeri kimyasallar cihazın serpantin dediğimiz bölümü delmekte ve kotu kokular yaymaktadır. Klima temizleme yapmak için sökerken cihazın sökerken kasa, yön flapları kırılabilmekte, duvardaki askı aparatı yerinden sökülebilmektedir. Ayrıca yapılacak bazı hatalarda klimanın gaz borusuna zarar verebilmektedir. Elektrik ve kart arızaları açılabilmektedir.

Klima Nasıl Temizlenir?

Öncelikle belirtmemiz gereken konun evde kendi başına yaptığınız klima temizliği tam anlamıyla bir bakım olmamaktadır. Klimanın serpantin kısmı sadece kapağı açılınca gözüken yerden çok fazladır. Sizin dışardan aldığınız klima temizleme spreyle yaptığınız klima temizliği sadece görünen kısımla işlem yapabilirsiniz.

Genel olarak yapılan yanlışlardan bir tanesi de klima temizliğinin sadece iç üniteden ibaret olmadığı klimanın dış ünite temizliği de yapılması gerekmektedir.

Profesyonelce yapılan klima bakımında klimanın kasası, drenaj tavası ve fanı sökülerek özel kimyasalla tek tek basınçlı suyla temizlenmesi gerekir.
Klima Temizliği nasıl yapılır? Sorusuna verilecek en iyi cevap klima temizliği konusunda eğitimli işini bilen servisler çalışmanızı önermekteyiz.

Klima Dış Ünite Temizliği

Klima sadece iç üniteden ibaret değildir. Klima iç ve dış ünite olarak bir bütündür. Klima temizliğinde dış ünitesinin de temizliği yapılması gerekir. Genel olarak klima dış ünite temizliği servisler tarafından önem verilmektedir.

Detaylı yapılacak iç ve dış ünite temizliği klimanın tam performans çalışması sağlamaktadır. Tam performans çalışan klimalar sizlere ciddi anlamda elektrik tasarruf sağlamanıza yardımcı olacaktır.
Dış ünite bakını yapılırken kasa sökülür, fan sökülür, serpantin bölümü klima bakım sıvısı ile ilaçlanır. Basınçlı suyla temizlenir.
Dikkat edilecek bir nokta klimanın elektrik bağlantıları ve kartta hiçbir şekilde su kaçırılmaması gerekmektedir.

Klima İç Ünite Temizliği

Yukarıda da değindiğimiz gibi klima iç ve dış ünite bir bütündür. İkisinin de yapılan detaylı bir klima bakımı, Cihazınız daha iyi çalışmasına, enerji tasarruf, klimadan oluşabilecek üst ve alerjik hastalıkların önüne geçilir.
Klima iç ünite temizliği serpantin, kros fan ve drenaj tavası temizlenmesi gerekir, Sadece serpantin temizliğinin temizliği klima temizliği olmamaktadır. Fan da biriken kir aynı şekilde hasta etmeye ve performans düşüklüğüne devam edecektir.

Klima iç ünite temizliği, dış ünite temizliğinden daha fazla dikkat edilmesi gerekir. Ortam hava kalitesi için, kötü kokuların oluşmaması için gereklidir.

Klima Filtre Temizliği

Klima filtre temizliği çok fazla ihmal edilen ve klima temizleme ile karıştırılan bir konudur. Klima filtre temizliği klima kullanıcıların tarafından çalışma durumuna ve klimanın bulunduğu ortama göre sıklığı belirlenip yapılması gerekmektedir.

Klima filtre temizliği ne kadar sık yapılırsa klimanın kirlenmesi o kadar geciktirilmiş olunur. Ortamda toz serpantinden önce klima filtresi takılmaktadır.

Klima filtre temizliği yapılması kolay ve zahmetsizdir. Klimanın üst kapağı açılır çıkması kolay olan filtreler sudan geçirilerek kuruyana kadar beklenip tekrar takılır.

Salon Klima Temizliği

Salon tipi klimalar split klimalara göre çalışma sistemi olarak aynı, yapı olarak farklıdır. Salon tipi klima bakımı split klimalardan farklı bir temizliği söz konusu değildir. Yapılacak klima temizleme işlem aynı söküm farklıdır.

Split Klima Temizliği

Split klimalar en çok kullanılan cihazlardır. Split klima bakımı evlerimizde kullandığımız duvar tipi diye de tabir edilen klima temizliğidir. Yukarıda belirttiğimiz gibi anlatılan işlemler split klimalar içindir.

İnverter Klima Temizliği

Eski kullanılan klimalar klimaların gazları doğaya zarar vermesi ve çok fazla elektrik harcamışından dolayı, yeni nesil olarak üretilen cihazlardır. Bakımları split veya duvar tipi fark etmeksizin aynı yapılmaktadır. Klima bakımı aynıdır.

Klima Temizleyici

Klimanın serpantin, kros fan, drenaj tavası ve dış ünitesinde kullanılan kimyasal sıvılardır. Piyasada çok fazla çeşidi bulunmaktadır
Klima temizleme spreyi insanlar tarafından kullanımı kolay olması ve fiyat olarak ucuz olmasından dolayı tercih edilmektedir. Fakat Klima Temizleme Servisi olarak tam anlamıyla sökülmeden yapılan klima temizliği tavsiye etmemekteyiz.

Klima Bakteri Temizliği

Klimalar zamanla çalışma ve bulunduğu ortam itibariyle kirlenir. Klimanın peteklerinde oluşan kirler klimanın su üretmesinden dolayı bakteri oluşumuna elverişli bu ortam sağlamaktadır.

Oluşan bu bakteriler fan yardımıyla bizim solunum yaptığımız ortama yayıldığı için ciddi sağlık problemleri oluşturabilmektedir. Üst solunum, alerjik ve Lejyoner hastalığına neden olan bu bakteriler yapılacak klima bakteri temizliğiyle ortadan kalkacaktır.

Klima Temizleme Firmaları

Son zamanlar da kullanımı artan klimalar beraberinde klima temizliğini de beraberinde getirmiştir. Klima Temizleme Servisi olarak Ankara’nın en iyi firmalarından bir tanesiyiz.

Kullandığınız klimanın markası fark etmeksiniz tüm klima tipleri uygun profesyonel detayli klima temizliği yapmaktayız.

Yorum yapılmamış

Yorumunuzu ekleyin

Call Now ButtonŞimdi Ara