Ankara / Türkiye
0312 666 05 10 - 0553 166 07 27

Klima Tamiri

Aynı Gün ve 1 Yıl Garantili Hizmet

Klima Tamiri

Son zamanlarda havalarda ki değişiklilerden dolayı klimalar hayatımıza çok daha fazla yer kaplamaya başladı. Özellikle yaz ve kış aylarında kullanımı artan klimalar zamanla bakım, çalışma durumu, fabrikasyon ve montaj hataları yüzünden tamire ihtiyaç duyabilmektedir.

Klimalar zamanla kullanımla birlik arızaya geçebilir bunlar basit olarak çözülebilecek sorunlar olsa da bazen ciddi tamir edilmesi gereken parçalarda olabilmekte

Klimalar çeşitli sebeplerden dolayı arıza geçer ya da klima tamirine ihtiyaç duyar. Zamanında yapılmayan bakım, elektriksel voltaj yüksekliği, elektrik dalgalanmalar, fabrikasyon, su, nem, dış etmenlerden dolayı klimalar ya çalışmaz ya da performans vermez.

klima tamiri, komprasör tamiri
klima tamiri servisi

Klima Kompresör Tamiri

Klima Tamiri, Klima kompresörü arızası birçok neden kaynaklana bilmektedir. Klima kompresör tamiri bu arızadan kaynaklanmaktadır. Kompresör arıya geçiren nedenler; Klimanın gazı bitmesi, Klimanın gaz borularında çatlak olması, kompresörün elektrik bağlantılarında kısa devre, yüksek akımdan kaynaklı olması, iç bağlantılarından şase

Klima kompresörü değişimi yapmadan öncelikle kompresörün tam anlamıyla arızalı olup olmağı kontrol edilmesi gerekir. Birçok neden dolayı klima çalışmamaktadır.

Klima kompresör değişimi, kesin olarak arıza teşhisi konan kompresörünüzü markanın orijinal yedek parçasından temin edip değimini yapmaktayız.

Kompresör tamiri nasıl yapılır? Soruna cevap olarak öncelikle klimanızın dış ünitesi bulunduğu yerden söküm, borularına zarar vermeden söküp yenisiyle değişimi yapmaktayız.

Kompresör Tamir Fiyatları

Klima kompresör tamir fiyatlarını klimanın türüne göre değişiklik göstermektedir klimanı btu su burada önem arz etmektedir. Çok fazla klima türü olduğu için daha fiyat konusunda servisimiz arayın

Klima Motor Tamiri

Çoğu insanın özellikle klima çalışmadığı zaman, çalışıp da sıcak yada soğuk üflemediği dikkat ettikleri noktalardan bir tanesidir. Genellikle
• Klima motoru devreye girmiyor
• Klima motoru çalışmıyor
• Klima dış ünite çalışmıyor

Gibi problemlerin başlıca nedenlerden bir tanesi, klima motor dediğimiz kompresöründen kaynaklanmaktadır. Yukarıda belirttiğimiz nedenler motor kısmı için geçerlidir.

Klima Fan Motoru Tamiri

Klima da iki adet fan motoru bulunmaktadır. Bunlardan birincisi iç ünite de ikincisi de dış ünitede, İç ünite fan motoru arızalandığı zaman klima üfleme yapmaz ve buzlanma yapar ve klima da devreden çıkar. Klima Tamiri yapılması gerekir

Dış ünitede bulunan fan ise kompresörün sıcaklığı atmak için çalışır. Eğer oluşacak motor arızasında klima çok az çalışıp klima arıza geçip, arıza işareti verir.

Klima Gaz Kaçağı Tamiri

Klimanın tam anlamıyla hiç bir şekilde ısıtma veya soğutma yapmıyor. Klima çok az ısıtma ve soğutma yapıyorsa kullandığı moda göre diğer aksamlarında bir problem yoksa bunun en önemli sebebi klimanın gazın eksik ya da hiç olmamasından kaynaklıdır.

Klima gazının eksilmesin de en önemli sebepleri montaj sırasında bağlantıların tam anlamıyla sıkılmaması, dikkatli çekilmeyen borular, dış müdahale ve vanalarının tam sıkılmamasından kaynaklıdır.
Klima gaz kaçağı tamirini, eğer bakır boru ise ve yapılabilecekse, kaynak eğer alüminyum ise değişim yapmaktayız.

İnverter Klima Tamiri

Özellikle son zamanlarda kullanım açısından en performansa sahip olan inverter klimalar enerji tüketimi konusunda çok tasarruflu çalışmaktadır.

Klima Tamiri Bakım

Klima tamirini gerektirecek en önemli olgulardan bir tanesi de zamanında yapılmayan klima bakımlarıdır. Klima tamiri bakım yapılan klimalarda çok fazla çıkarmamaktadır.

Zamanında yapılan bakımlar klimanın tam performans çalışmasında cihazın kendisi zorlamasına ve oluşabilecek arızaların önüne geçmektedir.

En Yakın Klima Tamircisi

Klima tamircisi olarak Ankara’nın her bölgesine klima konusunda alanında deneyimli profesyonel ekiplerimizle 7/24 hizmet vermekteyiz. Amacımız Ankara da klima servisine duyulan eksiği kapatmak için çalışmak. Daha detaylı bilgi için web sitemizin diğer sayfalarından ve yorum ekle bölümünden veya 0312 666 05 10 – 0553 166 07 27 numaralardan bilgi ve randevu talep edebilirsiniz.

Klima Arıza Servisi

Klimalarda ki genel arızalar. Daha detaylı bilgiyi klima arıza kodları ve çözümlerini sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

• Klima Çalışmıyor
• Klima Verimli Çalışmıyor – Az Isıtıyor veya Az Soğutuyor
• Klima Gürültü çalışıyor
• Klima Kumandası çalışmıyor
• Klima sigorta attırıyor
• Klima da buzlanma var
• Klima iç üniteden su akıtıyor problemi
• Arçelik klima sıcak üflüyor
• Vestel klima sıcak üflemiyor

Klima Hiç Çalışmıyor

Klima hiç çalışmıyor ise öncelikle bakmanız gereken klimanın sigortası veya fişidir. Klimaya elektrik gelip gelmediği kontrol etmeniz gerekmektedir. Eğer klima elektrik geliyor ise klimanızı kumandasından veya klimanın üzerinden klimayı çalıştıp beklemek.

Eğer klimanıza elektrik geliyor ama çalışmıyor ise bu durumda klima tamiri için servis çağırmanız gerekmektedir.

Klima Verimli Çalışmıyor. Klima Sıcak üflüyor – Klima Sıcak üflemiyor

Klimalar mevsimine göre ısıtma ya da soğutmada kullandığınız durumlarda eğer yeterince ısıtmıyor veya soğutmuyor ise bunun birkaç sebebi olabilmektedir.

• Zamanında yapılmayan klima bakımı
• Klima filtresinin dolu olması
• Klimanın iyi bir şekilde montaj yapılmaması
• Klimanın gaz borusu, iç ünite veya dış ünitenin içinde kaçak olmaması
• Dış ünite Motorun devreye girmemesi
• Fan motorunun çalışmaması

Bu durumda yapabileceğiniz klimanın filtreleri çıkarıp temizlemek onun haricinde diğer seçeneklerde servisten yardım almanız gerekmektedir.

Klima Gürültülü Çalışıyor

Klimanın içinde ki bulunan fanın kanatçıkları kırılmasından, fan motorunda bulunan rulman veya fanın üzerine biriken kirlerden dolayı fan motorunun balans yapmasından kaynaklanır. Servisten yardım istemeniz gerekmektedir. Klima montaj sırasında tam anlamıyla sabitlenmemesinden de kaynaklı olabilmektedir. Kompresör de çok fazla elektrik çektiğinden dolayı dış üniteyi sallayabilir.

Klimanın Kumandası Çalışmıyor

Klima kumandasını pilini değiştirin ve cep telefonunuzun kamerası tutun eğer ışık yanıp sönüyorsa kumandanızda problem yoktur. Klimanızın üzerinde bulunan alıcı göz bozulmuş olabilir klima kumandası işlevini görmüyordur

Klima Sürekli Sigorta Attırıyor

Bunun en büyük sebebi kompresörün arızalanmadan dolayı yüksek elektrik çekmesinden kaynaklıdır. Yüksek elektrik çektiği için sigortanızın amperi kaldırmadığından kaynaklanır. Klima tamiri için servisimiz irtibata geçin

Klima Buzlanma

Klimanın iç ünitesinde ki buzlanma genel olarak gaz eksikliğinden kaynaklanır. Dış ünitede buzlanma ise cihazın defroz yapmasına neden olur. Klimanın gaz eksikliği gidermek için servisle irtibata geçin

Klima İç Üniteden Su Akıtıyor

Bunun başlıca sebebi klimanın içinde bulunan tavanı dolmasından dolayı tahliye yapamamasından kaynaklı olabilir. Klimanın meyilli kayma ve drenaj hortumunun tıkalı olmasından ve son olarak gaz eksikliğinden dolayı klima çok fazla buzlanma yapar bu da çok fazla su üretmesine neden olur. Drenaj tavasın su taşar.

Klimadan Koku Geliyor

Zamanında bakımı yapılmayan klimalar üstlerindeki biriken toz ve kir gibi benzeri maddeler klimanın soğutma sırasında oluşturduğu su ile birleşerek kötü bir kokuya neden olur bu sebeple servisle görüşüp klima bakımı yaptırmanız gerekiyor

Öncelikle bakmanız gereken drenaj yani su tahliye borusunun tıkalı olup olmadığı kontrol etmektir. Eğer geçmezse klimanın su tahliyesine göre meyilli kontrol etmek olmalıdır. Diğer seçenekte ise servisten yardım alanız gerekmektedir.

Klima arıza ve tamiri konusunda klimanızın markası göre arıza kodları vermektedir. Bu arıza kodlarını yazımızı okuyabilirsiniz. Daha detaylı bilgileri ilgili yazılarımızı okuyabilirsiniz.

Klima Tamir Fiyatları

Klima tamir fiyatları konusunda öncelikle arızanın tam olarak neden kaynaklı olduğunu bulabilmektedir. Kompresör tamiri fiyatları öncelik çok ciddi maddi anlamda pahalı ürünlerdir.
Klima tamiri konusunda her türlü noktada ekonomik ücretler sunmak için çalışmaktayız

 

Yorum yapılmamış

Yorumunuzu ekleyin

Call Now ButtonŞimdi Ara