Ankara / Türkiye
0312 666 05 10 - 0553 166 07 27

Klima Montajı

Aynı Gün ve 1 Yıl Garantili Hizmet

Klima Montajı

Klima montajı ile alakalı tüm işleriniz için doğru yerdesiniz. Klima Servisi olarak özellikle son zamanlarda artan montaj ihtiyacınız karşılamak için çalışmaktayız. Amacımız profesyonellik gerektiren bu işlemde sizlere en iyi hizmeti vermek

Klimalar taşınabilir cihazlar olduğundan dolayı, sadece ilk montaj sırasında değil diğer demontaj, iç ve dış ünite montajı yer değişimi, taşıma işlemlerinde çok dikkat gerektiren bir iştir. Klima montajı düzgün, bakımları zamanında, yapılan cihazlar uzun süre sorursun çalışmaktadır.

Klimanızın yerini değiştirebilir, başka bir yere taşıttırabilir veya ilk alacağınız klimanızın, öncelikle yapmanız gerek profesyonel yardım almanızdır. Klima montajında yapılacak bir hata

• Klimanın verimlilik yönünden yetersiz
• Yüksek elektrik maliyeti
• Klimanın çok çalışmasından dolayı arızalar açabilmektedir.

Klima Montaj servisimizden bu konuda profesyonel yardım alabilirsiniz. Yapacak olacağımız keşif sayesinde sonradan oluşa bilecek bu sorunlardan kurtulmuş olacaksınız.

Klima sökümü ile ilgili tüm detayları Klima Sökümü Yazımızdan okuyabilirsiniz

klima montajı nasil yapılır
klima montaj servisi

Klima Montajı

Özellikle son yıllarda mevsimsel değişiklikle beraber klima kullanımı artmaktadır. Ankara Klima Montaj Servisi olarak artan klima kullanımına ek olarak artan klima servisine olan ihtiyacı kapatmak için çalışmaktayız. Ankara’nın en iyi klima montaj firmalarından bir tanesiyiz.

Klima montajı konusunda yeterli bilgi ve deneyim sahip elemanlar çalışmaktayız. Servis olarak da ili içesindeki tüm noktalara montaj, demontaj servisliği yapmaktayız.

• Split Klima Montajı
• Salon Tipi Klima Montajı
• Kaset Tipi Klima montajı
• Tavan Tipi Klima Montajı

Klima montajı fiyat bilgisine klima montaj fiyatları yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Doğru Klima Montajı Nasıl Yapılır

Klimanın montajı, klimanın ömrü, performansı ve enerji kullanımı direk etkiye sahiptir. Yapılacak işlem eksiksiz olmalıdır. Klima montaj öncesi yapılacak hazırlıklarla birlikte keşif yapılmalıdır. Yapılmış olan keşifle beraber cihazlar uygun görülen yere takılmalıdır. Klima Montajı Nasıl Yapılır sorunu cevabını sıralamak gerekirse

• Yeri belirlenen klimanın iç ünitesini tutacak olan iç ünite aksı aparatının montajı yapılması gerekir.
• İç ünite askı aparatını dengeli bir şekilde duvara sağlam bir şekilde yapılması gerekir çünkü sağlam olmayan montaj klimanın düşmesi ve zarar görmesine neden olur
• Askı aparatında denge çok önemlidir. Meyil verilmeyen iç üniteler daha sonra su akıtmakta ve tadilat gerektiren sorunları ortaya çıkarmaktadır.
• Askı aparatına uygun ve klimanın iç ünite, elektrik, sinyalizasyon, drenaj ve gaz borusunun geçeceği uygun bir delik delinmesi gerekir,
• Delinecek olan duvar, kolan, kriş ve elektrik bağlantısı gözetilerek yapılması gerekir.
• Dış ünitesinin de ayak bağlantıları yapılması gerekir, yapılacak bu bağlantı sağlam olmak zorundadır. Gerekli durumlarda tij kullanımla klima dış üniteleri ağır olduğundan dolayı sabitlenip hiçbir şekilde düşmemesi sağlanmalıdır.
• Yerlerine sabitlenen iç ve dış ünitenden sonra boru bağlantısı, elektrik bağlantısı, su gider, sinyalizasyon bağlantısı yapıldıktan sonra.
• Klimanın arkasında bulunan boru bağlantılarının yapılması, su gider borusunun bağlantısı ve haberleşme kablolarının bağlanması
• Klima vakumlama yapılarak
• Gaz dolumu
• Klima çalıştırılarak teslim edilir.

Klima Dış Ünite Montajı

Klimanın dış ünitesi montajı yapılırken öncelikle yapılması gereken dış ünitenin asılacağı yerin ve konacak yerin çok iyi seçilmesi gerekmektedir. Doğru yapılacak seçim

• Kurulacak duvarın sağlam olması gerekmekte
• Havşa ve elektrik bağlantıların bağlanacak yerinde kolay ulaşılabilir olması
• Üst ve ön kapağının kolay açılabilir olması
• Konulacak yerin ön tarafının açık olması gerekir.

Yukarıda yazdığımız seçenekler dış ünite montajında en sağlıklı şekilde yapılması sağlamaktadır.

Klimanın dış ünitesi, iç ünitesine kıyasla çok daha ağır bir malzemedir. Dışarda bu ağır malzemeyi durmasını sağlayan sadece klimanın 2 adet dış ünite ayaklarıdır. Yanlış bir yer seçimi klimanın düşmesine neden olabilir. Eğer klima düşerse gaz boruları kırılır, gaz kaçar, dış ünite zarar görür. En önemlisi de insanların üzeri düşebilir. İstenmeyen maddi manevi sonuçların karşımıza çıkmasına neden olur.

Klimanın dış ünitesinin kolay ulaşılabilir olması gereklidir. Çünkü montaj sırasın da elektrik, sinyalizasyon ve boru bağlantıların kolay yapılabilmesi için gereklidir. Müdahale gereken durumlarda kolay olması sizin işinizin kısa vadede çözülmesi sağlanır.

Klimada oluşabilecek arızalarda müdahale açısından motor, kapasitör, elektrik bağlantıları ve kartlar için klimanın ön ve üst kapağının kolay açılabilir olması gerekmektedir.

Dış ünitenin önünde balkon duvarı, cam, duvar fanı çalışma alanın ekleyen durumlarda klima çok fazla ısınarak motoru devreden çıkarabilmektedir. Bu durumda performans düşüklüğüne neden olabilir. Cihazınıza zarar verecek durumları ortaya çıkarabilmektedir.

Klima İç Ünite Montajı

Klima İç Ünite montajı yapılırken dikkat edilecek hususlar askı aparatının düşmelere karşı çok iyi sabitlenmesi gerekmektedir. Bu düşmelerin önüne geçmek için asılacak yerin çok iyi seçilmesi gerekmektedir.

Klimanın iç ünitesinin bulunduğu yer çok iyi hava sirkülasyonu yapması gerekmektedir. Yanlış seçim cihazınızın veriminin düşmesine, daha fazla elektrik harcamasına ve klimanın kendisini zorlamasından dolayı arıza ve tamir masrafları çıkarması neden olabilmektedir.

Klimanın duracağı yerin arkasından elektrik bağlantısı olmamasına dikkat edilmeli, Klima drenaj hattının çok dengeli seçilmesi gerekir. Bakımlarının zamanında yapılması gerekmektedir oluşabilecek bir su akıntısı, tamirat gerektiren çıkabilir. Klimanın tam altına elektronik eşyalar konulmaması gerekmekte iç üniteden su akıtma cihazlarınıza zarar verebilmektedir.

İkinci El Klima Montajı

Klimanın sıfır ya da ikinci el olması çok fazla bir şey değiştirmemektedir. İkinci el klima montajı yukarda yazdığımız durumların hepsi geçerlidir.

klima vakumlama ne kadar sürer
klima vakumlama nasıl yapılır

 

Yorumlar: 3

Yorumunuzu ekleyin

Call Now ButtonŞimdi Ara