Ankara / Türkiye
0312 666 05 10 - 0553 166 07 27

Klima Gaz Dolumu

Aynı Gün ve 1 Yıl Garantili Hizmet

Klima Gaz Dolumu

Klima gazı bir çok erkenden dolayı kaçmasından dolayı klima soğutma ve ısıtma işlemini gerçekleştiremez. Klima Servisi olarak klima gaz dolumarını 80 TL’ den başlayan fiyatlarla yapmaktayız.

Klima gaz fiyatları klimanın Btu’su ( büyüklük küçük ) ve gaz çeşidine göre değişmektedir. Genel olarak halk arasında 12.000 Btu ile 24.000 Btu luk bir split klimanın alacağı gaz miktarı farklılık göstermektedir. Daha detaylı klima gaz fiyatları için tıklayınız

Klima gaz fiyatı verilmeden önce bu konuda yapıması gereken klimaya manometre (gaz göstergesi ) takılıp için ki gaz miktarının olup olmadığı veya ne kadar eksitmişse ona göre bar fiyatı verilmesi daha doğru bir davranış olmaktadır.

Klima Servisi olarak aşağıda saydıpğımız tüm klima türlerine gaz dolumu yapmaktayız.


• İnverter Klima Gazı Dolumu
• Ev Tipi Klima Gazı Dolumu
• Split Klima Gazı Dolumu
• R22 Gazı Dolumu
• Salon Tipi Gazı Dolumu
• Kaset Klima Gazı Dolumu
• Mobil Klima Gazı Dolumu

Klimanızın markası ve modeli ne olursa olsun, Ankara’nın geneline klima gaz dolumu servisi vermekteyiz. Servismize ister yorum kısmına yorum yaparak, mail atarak veya 0312 666 05 10 – 0553 166 07 27 numaralar 7/24 bilgi ve randevu olabilirisiniz.

Klima çalışıyor fakat az ya da hiç ısıtma veya soğutma yapmıyorsa muhtemel sorunların başında klima gazının eksilmesi ve bitmesinden kaynaklıdır.

Klima çalışma prensibi gereği ısıtama ve soğutma için gaza ihtiyaç duymaktadır. Klima gaz dolumu ilk başta parçalarının bir birine montajı sırasında fabrikada yapılmaktadır. Klimanın çeşidi ne olursa olsun split tipi, salon tipi veya kaset tipi gazı doldurulmuş ve vanaları kapalı şekilde sevkiyat yapılmaktadır.

Klimanın gazı kapalı devre sistemle klimanın içerisinde dolaşmaktadır. Klimalar montaj sırasında, gaz borusunda ki çatlak, kırık, bağlantılarının tam anlamıyla kapatılmayan, klimanın iç ve dış ünitesinde çatlak delik dolayı kaça bilmektedir. Ayrıca klima sökülürken klimanın gazı toplanabilir fakat bilinçsiz klima söküm ve montaj sırasında klimanın kaçırılmaktadır.

klima gaz dolumu nasıl yapılıt
klima gaz dolum servisi

İnverter Klima Gaz Dolumu

Özellikle son zamanlarda daha az elektrik tüketen daha tasarruflu üretilen cihazlardır. İnverter klimalar yeni nesil r410 gaz kullanmaktadır. Servis olarak inverter klimaların gaz dolumunu yapmaktayız.

Ev Tipi Klima Gaz Dolumu

Genel olarak evlerde ve ofisler duvar (split) tipi klimalar veya solan tipi klimalar kullanılmaktadır. En çok kullanılan klimalar olan bu tip klimalar taşınabilir olmasında veya yer değiştirilmesinden dolayı zamanla gazı eksiltme veya gazın bitmesine neden olabilir. Genel olarak ev klimalarında gaz olarak r22 veya r410 gaz kullanılmaktadır. Ev klimalarında oluşan gaz dolumu profesyonel ekiplerimizle uygun fiyatlara yapmaktayız.

Split Klima Gaz Dolumu

Split klimalar duvar tipi klimalar olarak da isimlendirebiliriz. En fazla kullanılan klima çeşididir. Model olarak 12000 -26000 btu arasında çeşitleri vardır. Evin odasın metre karesi göre 9 bin 12 bin 18 bin 24 bin olarak çeşitleri olan split klima gaz dolumu yapmaktayız.

R22 Gaz Dolumu

Yeni nesil olan İnverter klimalar daha piyasaya çıkmadan, satılan klimaların çoğunluğu r22 diye tabir edilen gazı kullanmaktadır. R22 gaz dolumunu tüm split, duvar, kaset, yer tavan salon tipi klimalara yapmaktayız. Piyasada kullanılan klimaların çoğunu kullandığı gaz çeşididir.

Salon Klima Gaz Dolumu

Özellikle iş yerleri ve büyük ofisler için tercih edilen salon tipi klimalardır. Solan tipi klimalar performans açısından ısıtma ve soğutma için en fazla tercih edilen klimalardır.Klimalar r22 veya r410 gaz kullanmaktadır. Split klimalar gibi inverter olarak da üretilmektedir. Servis olarak salon klimaların gaz dolumlarını yapmaktayız.

 • Arçelik Klima Gaz Dolum
 • Vestel Klima Gaz Dolum
 • Beko Klima Gaz Dolum
 • Demirdöküm Klima Gaz Dolum
 • Mitsubishi Klima Gaz Dolum
 • Daikin Klima Gaz Dolum
 • Baymak Klima Gaz Dolum
 • Toshiba Klima Gaz Dolum

Klima Gaz Dolumu Nasıl Yapıyoruz.

Klima gaz dolumu işlemini genel olarak anlatmak gerekirse, öncelikle yapılacak işlem sorunun tam anlamıyla gazdan kaynaklandığı varsayarsak, çünkü klima bir çok sebepten dolayı ısıtma ve soğutma yapmayabilir.
Klimanın dış ünitesine manometreyi bağlayarak cihazın içindeki gaz miktarı ölçülür, eğer gaz hiç kalmamış ise gazın neden bittiğinin sebebini bulunup tamir işlemi yapılır. Yapılan yanlışlardan bir tanesi de sorunun kaynağı bulunmadan basılan gazlar belli bir süre sonra tekrar eksiltme ve ya gazın tamamen bitmesine neden olacaktır.

Tamir işlemi yapıldıktan sonra klimaya vakumla yapılması gerekmektedir. Vakumlama yapılan cihazlar daha iyi performans göstermektedir.

Vakumla yapıldıktan sonra cihaza uygun gazın r22 veya r410 klimanın belirtilen miktarda hassas terazi ile klimanın belirtilen miktarda gazın tekrar basılması gerekmektedir.

Eksik veya fazla basılan gaz cihazın performansını doğrudan etkilemektedir. Gaz verimlilikle direk alakalı olduğundan dolayı bu noktada yapılacak bir yanlış, cihaza sorun yaşatabilmektedir.

Klima Gaz Dolum Fiyatları 2020

Klimanızın gaz dolum fiyatları kullandığı gaz tipine göre R22,R410,R410 gazlardır. Öncelikle belirtmemiz gerekler durumlardan bir tanesi de R22 klima kullanımı ozon tabakası zarar verdiği için R407 gaza dönüştürülmektedir.

Klimalar tipine göre ve kendi içerisinde kullandığı gaz miktarı farklılık gösterebilmektedir. Örneklemek gerekirse split 12 btu luk bir klima yaklaşık olarak 1 kg civarında bir gaz kullanırken, Salon tipi klimalar yaklaşık olarak 3-4 kg civarında gaz kullanmaktadır.

Klimalarda ki bu durumunu göz önünde bulundurarak, tek ücret vermek çok zordur. Klimanızın ne kadar gaz maliyeti konusunda net bilgiye 0312 666 05 10 – 0553 166 07 27 numaralarımızdan daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz

Servis olarak uygun ücretlere gaz dolumlarını yapmaktayız. Klimanızın durumuna göre 80 ila 500 tl arasında fiyatları değişebilmektedir.

 

Yorumlar: 4

 1. Raşit başar dedi ki:

  Ev tipi klima gaz dolumu yapılması gerek …. fiyat Ne kadar ?

  • admin dedi ki:

   Raşit Bey… Yazıda da belirttiğimiz üzere klima gaz dolumları klimanın btu göre değişiklik gösterebilmektedir. 9 luk tabir edilen bir klima ortala olarak 1 kg yakın alabilirken 24 btu bir klima 1,5 kg yakın gaz alabilir. Ayrıca klimanın kulandığı gaz çeşidi de fiyatta değişiklik gösterebilmektedir.Sonuç olarak bunları gös onunde bulundurmak gerekir

Yorumunuzu ekleyin

Call Now ButtonŞimdi Ara