Ankara / Türkiye
0312 666 05 10 - 0532 499 24 84

Ankara Klima Montajı

Ankara Klima Montajı

Ankara Klima Montajı

Klimalar son yıllarda çok fazla tercih edilmektedir. Yaz mevsimlerinin artık çok daha fazla sıcak geçmesi, klimaların taşınabilir olması, kullanımı kolaylığı, yaşam kalitemizi kattığı artı değer, sıfır ve 2 el klimaların fiyatlarının uygun olmasını sayabiliriz. Bu sebepten dolayı montajı, demontajı ve yer değişimine olan servis ihtiyacı her geçen yıl artmaktadır. Ankara Klima Montajı konusunda alanında uzman ekiplerimizle sizlere en iyi hizmeti en uygun fiyatlara sunmak için çalışmaktayız. Bu konuda Ankara da en iyi hizmet veren servislerden bir tanesiyiz.

doğru klima filtre temizleme nasıl yapılır

Ankara Klima Montajı konusunda alanında uzman ekiplerimizle sizlere en iyi hizmeti en uygun fiyatlara sunmak için çalışmaktayız. Bu konuda Ankara da en iyi hizmet veren servislerden bir tanesiyiz.

Ancak klima montajları veya yer değişimler basit gibi görünse de sorumluluk isteyen ciddi bir iştir. Kurulumda yapılacak hatalar hem dönüşü olmayan ciddi maddi ve manevi hasarlara neden olabilmektedir.  Ankara Klima Montaj Servisi olarak montaj konunda yapılması gerekenleri sizler için sıralamak gerekirse; Daha detaylı bilgiyi Klima Montajı yazımız okuyabilirsiniz.

  • Klima montajı yapılacak yere uygun klima seçimi
  • Klimanın iç ve dış ünitenin yapılacağı yerin seçimi
  • Klimanın iç ve dış ünite elektrik ve sinyaliz yon bağlantılarının uygun gereklilikte olması
  • Klima boru bağlantılarının düzgün yapılması
  • Klima vakumlamanın yapılması

Ankara Klima Montajı Servisi olarak tüm bu ve buna benzer etkenlerin çok iyi analiz edilip doğru montajın yapılması gerekmektedir. Bu etkenleri göz önünde bulundurarak yapılacak olan klima montajı klimanın uzun zaman sorunsuz çalışması neden olacağı gibi sizlerin ciddi anlamda elektrik tüketmenize engel olarak tasarruf yapmanıza yardımcı olacaktır.

Tüm klima çeşitlerinin belirli bir ısıtma ve soğutma kapasitesi vardır. Split yanı duvar tipi klimalar 7000 btu 12.000 btu 18 binlik veya 24 binlik tabir edilen gelen adları vardır. 9000 btu luk bir klima 18 metre kare alanı ısıtma soğutma yaparken 24 luk bir klima 48 metre kareye yakın bir alanı ısıtma ve soğutma yapar. Ayrıca klima takılacağı yere göre Salon Tipi, Yer ve Kaset Tipi seçenekleri de mevcuttur.

Klima Montajı ısıtma ve soğutma yapacağı yere göre seçilmelidir. Klimalar çalışma prensibi nedeniyle su üreten cihazlardır. Su giderleri olan uygun yere montaj edilmelerdir. Isıtma veya soğutma yapacağı yere büyük veya küçük seçilen bir klima gerektiğinden fazla ya da az çalışır. Bu durum ise performans problemi, çok fazla elektrik tüketimi, tamir gerektiren arızalar yol açmaktadır.

Ankara Klima Montajı olarak tavsiyemiz klimanın takılacak yerin ve kullanılacak malzemenin çok iyi seçilmesi gerekmektedir. Klimanın içi ve dış ünitesinin belli bir ağırlığı vardır. Kurulacak olan yerin zeminin kötü oluşu zamanla bağlantı yapılan aparatların yerinde çıkmasına klimanın düşmesine neden olabilmektedir. Bu durum cihaza ciddi zarar verebilir, borular kırılır, gaz boşalır, insan ve çevreye zarar veren olaylara neden olabilmektedir.

Klimaların iç ve dış ünite elektrik bağlantıları uygun malzemeden çekilmelidir uygun olmayan kablo bağlantıları yangınlara, kart ve kompresör arızalara neden olabilmektedir. Ayrıca elektrik kabloları klimanın beslemesine göre yakın kurulmalıdır uygun olan buattan alınmalıdır.  

Klimalarda biri ince biri kalın olmak üzere iki tane klimanın btusuna göre çapları fark eden iki adet boru bulunur. Bunlar biri gazı emme yararken diğeri basma yapmaktadır. İç ve dış ünite boruları bağlanırken boruların ezilmemesine, kırılmamasına ve bağlantı havşalarının çok dikkatli özen göstererek takılması gerekmektedir. Ankara Klima Montajı Servisi olarak bu Ezilen borularda gaz akışı yavaşlamasından dolayı performans sorunlarına neden olabildiği gibi klimanın kompresörünü zorlamasından dolayı da ciddi tamir gerektiren masraflara da yol açabilmektedir. Ayrıca kırılan borular ve düzgün oturtulmayan borular gaz kaçağı olabilmekte bu durum ise sizlerin tekrar gaz maliyeti ödemenize neden olmaktadır.

Klima takımı yapılıp gaz vermeden önce uygun cihazla ve süreyle yapılacak olan vakum işlemi cihazının tam olarak %100 performansla çalışmasına neden olacaktır. Eğer klimaya vakum yapılmaz ise borularda ve klimanın içerinde buluna oksijen gaz ile temasa geçtiğinde kristalleşmesine neden olacaktır. Dolayı bu kristalleşme klimanın 3 yollusunu ve kılcal boruların tıkamasına neden olacaktır.

klima vakumlama ne kadar sürer
klima vakumlama nasıl yapılır

Göktürk Teknik Servis olarak Ankara Klima Montajı için tüm bu etkenleri göz önünde bulundurarak sizlere en iyi klima montaj hizmeti sunmaktayız. Ankara’nın tüm ilçe ve semtleri ücretsiz servis ve keşif imkânı sunmaktayız. Yaptığımız işlemler servis garantisinde olmaktadır. Daha detaylı bilgi ve randevu için bizlere ister bu yazımız altına yorum ekleyerek isterseniz de ilgili telefon numaralarımızdan iletişime geçebilirsiniz

 

Yorum yapılmamış

Yorumunuzu ekleyin

Call Now ButtonŞimdi Ara